Automat do bramy garażowej – dostępny do każdego garażu!

Zapomnij o czasochłonnym otwieraniu i zamykaniu garażu – dzięki zastosowaniu nowoczesnych napędów do bram garażowych można robić to znacznie wygodniej!

Za pomocą specjalnego automatu do bramy garażowej można łatwo i wygodnie otwierać ją i zamykać. Teraz urządzenia tego rodzaju można dobrać do każdego rodzaju bramy – zarówno tej nowej, jak również już zamontowanej. Dzisiaj, gdy ceny automatyki są coraz niższe, na taki zakup decyduje się coraz więcej osób.

Do jakiej bramy garażowej można zastosować automatykę?
Najczęściej automat do bramy garażowej kojarzy się z nowoczesnymi bramami segmentowymi, które wybierane są obecnie najczęściej. W rzeczywistości jednak można zastosować je także do wielu innych typów bram do garażów.

Napędy mogą być zamontowane do:
– bram garażowych segmentowych
– bram garażowych uchylnych
– bram garażowych rolowanych (roletowych)
– bram garażowych przesuwnych
– bram garażowych rozwieralnych

Jak widać, napęd bramy garażowej może być zastosowany do różnego rodzaju bram znajdujących się w użytku.

Jak dobrać najlepszy rodzaj napędu do garażu?
Przy zakupie odpowiedniego napędu do bramy garażowej należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby dopasować go do rodzaju, wielkości, a także do ciężaru skrzydła albo skrzydeł w bramie garażowej.

Różne siłowniki do bram powodują, że automatykę można dostosować indywidualnie do każdego rodzaju bramy. Co wybrać do konkretnych typów garażów?

W przypadku bram segmentowych oraz rolowanych (roletowych) automatyka umieszczana jest głównie na suficie. Wówczas konieczne jest posiadanie odpowiedniej przestrzeni do montażu. Alternatywnie można zamontować ją też na bocznej ścianie garażu.

Do bram uchylnych wykorzystuje się najczęściej dedykowaną automatykę, lecz można zastosować też tradycyjny napęd. Siłownik wyposażony jest wtedy w metalowy pręt do podnoszenia.

Napęd można zastosować również do bram rozwiernych, które rozchylają się na boki. Wówczas stosuje się napędy wyposażone w ramiona montowane na skrzydłach, które połączone są z siłownikami.

Dedykowane rodzaje systemów napędowych stosowane są też w bramach przesuwnych. Wtedy montuje się specjalne napędy umożliwiające przesunięcie skrzydła.

Skorzystaj z usług ekspertów w dziedzinie automatyki do garażu!
Dobór odpowiedniego rodzaju napędu do bramy garażowej może być kłopotliwy. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy fachowców.

Firmy specjalizujące się w sprzedaży oraz w montażu automatów do bram mogą zagwarantować swoim klientom profesjonalne i kompleksowe doradztwo w zakupie najlepszego modelu napędu dostosowanego do konkretnej bramy.