Czym kierować się wybierając bramy garażowe?

Każdy remontujący lub stawiający od zera dom inwestor wie, jak ogromne znaczenie dla wyglądu elewacji, bezpieczeństwa wnętrza i co najważniejsze wygody używania, ma zastosowana w nim brama garażowa. Musi ona cechować się ogromną ilość spraw, aby można było o niej powiedzieć, że była dobrym wyborem. Jakie to jednak sprawy?

Jaki rozmiar?

Podstawowym parametrem, który trzeba wziąć pod uwagę podczas wybierania bram garażowych, jest ich rozmiar. Rzecz jasna rozmiar bramy jest ściśle określony przez to, jakiego rozmiaru posiada się wjazd do garażu, lecz nie w tym dokładnie rzecz. W przypadku posiadania większego podjazdu np. na dwa samochody spotkać można na rynku np. bramy Krispol, które mogą występować w wersji pojedynczej, lub też podwójnej, otwieranej zupełnie niezależnie. Co będzie lepsze?
Wydaje się, że wersja podwójna jest o wiele lepsza. Po pierwsze zapewnia większą wygodę użytkowania, jest bardziej intymna, ponieważ podczas np. pracy w garażu jedna strona jest zasłonięta przed sąsiadami. A po trzecie i być może najważniejsze, dzięki używaniu tylko jednej połowy zamiast całej, w mniejszym stopniu zużywają się siłowniki bramy, a jak przecież wiadomo, naprawa bram garażowych nie należy do najtańszych.

Bezpieczeństwo używania bramy

Kwestia bezpieczeństwa ma znaczenie dwojakie. Po pierwsze używana brama musi posiadać najlepsze zabezpieczenia przed włamaniem, tak aby stanowiła barierę nie do przejścia dla potencjalnego włamywacza. Z drugiej jednak strony bezpieczeństwo może był również używane w kontekście bezpieczeństwa dla zdrowia w codziennym używaniu.
Warto w tym wypadku wybierać firmy sprawdzone, które posiadają w produkcji takich bram duże doświadczenie. Przykładowo bramy przemysłowe Krispol posiadają w sobie ogromną ilość zabezpieczeń, wpływających bezpośrednio na ich jakość pod względem ochrony zdrowia. Wiedza ta wykorzystywana jest przez tego producenta również w przypadku bram domowych, czyniąc z nich jedną z najlepszych pod tym względem propozycji dla inwestorów szukających odpowiednich dla siebie bram.

Estetyka wykonania

Ostatnią sprawą, o jakiej trzeba pamiętać podczas wybierania bramy do garażu, jest to, jak jest ona wykonana. Jak wiadomo, elewacja jest niezwykle ważnym elementem całego budynku. Nie tylko wpływa na to, jak dobrze się on prezentuje, lecz również na to, jak przyjemnie się w nim mieszka. A nie ma większego, a co za tym idzie ważniejszego elementu na elewacji budynku, niż brama garażowa. Warto by więc, aby zadbać o odpowiedni jej wybór pod względem tego, jaki styl ma cała elewacja.

Źródło www.napedy-bram.pl